Az erkélyajtó csak belülről zárható
Általában a műanyag erkélyajtók csak belső záródással kerülnek gyártásra, azaz kívülről nem tudjuk az ajtókat bezárni
Ez abban az esetben is kellemetlen lehet, ha valaki a családból az erkélyen szokott cigarettázni és mivel az erkélyajtót nem tudja kívülről bezárni vagy bemegy a lakásba a dohányfüst vagy meg kell kérni a család valamelyik tagját, hogy zárja ki az erkélyre és utána engedje be.
Ha csak ezért szeretné az erkélyajtót kívülről is zárhatóvá tenni, viszonylag egyszerű és olcsó megoldás a csappantyú vagy más néven huzatzár felszerelése.
Ebben az esetben egy rendszerazonos huzatzár kerül elhelyezésre az erkélyajtó vasalat rendszerében, mely megakadályozza, hogy az erkélyajtó kinyíljon. Ehhez párosul külső oldalon egy fogantyú, mellyel az ajtót kívülről be lehet húzni.
Ha ténylegesen zárható állapotba szeretné tenni az erkélyajtót, az már egy bonyolultabb feladat.
Először is meg kell vizsgálnunk, hogy az erkélyajtó ablakszárny profilból vagy balkonszárny profilból készült. Sajnos az a tapasztalat, hogy a legtöbb erkélyajtót a gyártók ablakszárny profilból készítik, hogy alacsonyan tudják tartani az áraikat.
Ezt úgy tudjuk megvizsgálni legegyszerűbben, hogy az erkélyajtó szárnyat összehasonlítjuk az ablakunk szárnyával. Amennyiben azt tapasztaljuk, hogy az erkélyajtó szárnyának profilja szélesebb, mint az ablaké, akkor meg lehet oldani az erkélyajtó átalakítását átmenőkilincses változatra. Ekkor egy másik rúdzár kerül az ajtóba, amely tartalmaz cilinder zár helyet is, így felszerelhetővé válik egy úgynevezett átmenő kilincs és egy cilinder zár, így az erkélyajtó kívülről is zárható lesz.
Azonban ha az erkélyajtó ablakszárny profilból készült, nem beszerelhető ez a vasalat.
Ha szerencsénk van, akkor valamelyik gyártó gyárt még ebből a rendszerból és így csak egy szárnyat kell gyártatnunk az ajtóhoz.
Ha nincs szerencsénk, akkor ez már egy nem használatos profilkombináció és ebben az esetben csak a teljes nyílászáró cseréjével lehet ezt a problémát megoldani.